* O filmu

PRODUCENT
Bio Illusion

KOPRODUCENTI
Glazier´s  (ČR)
Arina (SK)
Titan (Island)
Seven Islands Film (Španělsko)

 PODPORA
Státní fond kinematografie (ČR) 
Audiovizuálny fond (SK) 

*

Cesta slepých ptáků

Obsah

Film inspirovaný stejnojmenným bestsellerem Ludvíka Součka, který se s buldočí urputností novináře a detektiva vydává za záhadnými momenty v životě mistra fantazie Julese Vernea.  

Tajemné rodinné dobrodružství, ve kterém si každý, děti i dospělí, naleznou svého hrdinu. Budeme kráčet ve stopách Julese Vernea, který zatajil svou návštěvu na Islandu v roce 1861, i když  právě sem, do sopky Snaefell, která už od dob Vikingů má přídomek „prokletá“, zasadil děj svého románu Cesta do hlubin Země.

Hrdinům příběhu však nejde jen  o Vernea a jeho román. Chtějí najít důkaz, že Verne skutečně byl na Islandu, protože tomu pevně věří! A pokud tam byl, proč svou návštěvu zatajil před veřejností i svými nejbližšími. Před čím chtěl lidstvo chránit?

Tak trochu komická náhoda (zánět slepého střeva a jeskynní brouci)  tomu chtěla, aby  se v Praze potkala skupinka lidí, které spojuje smysl pro dobrodružství, objevování a zkoumání nepoznaného: islandský psycholog Bjelke a jeho dcera Bjorg, nadaná talentem mimosmyslové komunikace se zvířaty, český chirurg a nadšený entomologem Jiří Kameník, jeho přítelkyně fotografka Alena a jeho patnáctiletý syn Jakub,  obdivovatel a důvěrný znalec Julese Vernea.

Bjelke má důkaz, že Verne byl na Islandu – fotografii svého prapradědečka, jak stojí s Vernem přímo před sopkou Snaefell. Byl jeho průvodcem!

Proč tedy Verne tuto cestu utajil a vymazal ze svého životopisu? Proč před záhadnou energií sopky varují prastaré vikingské mýty, proč se o ni zajímali i nacisti. A proč v sopce žije jediný druh jeskynních brouků, který se nikde jinde nevyskytuje? Tyto záhady a tajemství májí být rozluštěna, a tak se česko-islandská výprava pod jménem VAI (Verne & Island) vydává na Island prozkoumat záhadu geniálního fantasty a  zapovězené sopky.

 

VELKÉ DOBRODRUŽSTVÍ ZAČÍNÁ

Hrdinové se ocitají z nádherných exteriérů staré Prahy v bouřlivě divoké přírodě Islandu.

Hodně riskují, mají v patách nejen agenty nadnárodní organizace, která se zajímá o paranormální jevy na planetě, ale i  americké vojáky NATO ze základny u sopky Sneafell – a před sebou TAJEMSTVÍ, které  se skrývá v hlubinách sopečné jeskyně. Objeví v ní nástěnné reliéfy radioaktivních SLEPÝCH PTÁKŮ, které nejsou dílem lidských rukou – střeží tajemství, které není z tohoto světa… Další zkoumání překazí expedici američtí vojáci, kteří je dopraví na základnu a podrobí tvrdému výslechu. 

Jedině Bjork a Jiřímu se podaří uniknout zatčení. Jsou to tedy právě děti, které se dostanou nejdál a najdou klíč k záhadě vyhaslé sopky.  A je to Jakub, jenž se po dramatickém střetu s  tajnými agenty stane vyvoleným Slepých ptáků, které tu zanechala mimozemská civilizace. Pochopí také, proč Verne svou cestu na Island utajil. Stojí tak před stejnou morální volbou, zda smí odhalit tajemství slepých ptáků a zda je lidstvo připravené na komunikaci s mimozemšťany… Zachová se stejně jako jeho „učitel Verne“ –  tajemství sopky neprozradí, ale mimořádné schopností, které získá setkáním s mimozemšťany využije na vědecké výzkumy, které po několika desítkách let zachrání naši planetu i lidstvo před totálním kolapsem… 

 

 
Copyright © 2019 Bio Illusion, s.r.o.