Od žertu k bezvýznamnosti

Dokument o díle spisovatele Milana Kundery

 

Dokument o díle brněnského rodáka dvakrát nominovaného na Nobelovu cenu za literaturu. Milan Kundera je autorem básní, dramat a především prózy a esejí. Odmítá poskytovat rozhovory, vyhýbá se médiím, nedává svolení ke zfilmování svých knih… Proč je takový? Mladý redaktor Leonard Hädler Stirský se snaží získat interview s Milanem Kunderou, který již 30 let žádné rozhovory neposkytuje. Setkává se ovšem s osobnostmi, kteří Milana Kunderu obklopují.

 

 

Jan Werich: Když člověk je, má koukat, aby byl

Portrét herce a klauna

Jan Werich patří mezi české herecké legendy. Dodnes jsou známé filmy s Voskovcem (Svět patří nám aj.) nebo pohádka Byl jednou jeden král či Císařův pekař. Zahrál si však i Göhringa v sovětském filmu nebo jindy zase po bodu Anthony Quinna. A dokonce dostal roli i v bondovce. Zároveň měl úspěch i jako autor – jak televizních filmů, tak knížek. Posledních deset let života – po normalizaci – však prožil v nedobrovolném ústraní...

 

Muž, který stál v cestě

Drama podle skutečných událostí o vítězství lidské slušnosti

Drama vyprávějící příběh lékaře a politika MUDr. Františka Kriegela, hrdiny Pražského jara 1968, který jediný z československých politiků nepodepsal moskevský diktát, znamenající souhlas s okupací Československa v roce 1968. Autorský film scénáristy a režiséra Ivana Fíly.

 

Budiž voda!

Dokument o vzniku českého vynálezu

Budiž voda! je unikátní dokument mapující vznik vynálezu, který má při téměř nulových nákladech získávat i na nejsušších místech planety pitnou vodu a zakládat v pouštích oázy.

 

Název jsem zapomněl

Komedie ze školního prostředí od tvůrců Probudím se včera

Žádné pokračování Probudím se včera, ale zbrusu nová středoškolská studentská komedie ze současnosti, o lásce, přátelství a ztrátě paměti…

 

Jack Russel – zachránce planety

Rodinná sci-fi komedie inspirovaná výtvarným odkazem Vladimíra Jiránka

Jack Russel je vtipný, vynalézavý a hlavně mluvící pes. Spolu se svým kamarádem Klickem, středně závislým na počítačových hrách, se postaví nejen zloduchovi, který se chce stát vládcem světa, ale odvrátí i válku s ufony.

 

Labutě

Život je jako kolotoč plný labutí, kopanců, snů i nadějí...

Hluboce lidský a pozitivní příběh „obyčejného“ člověka, který neztrácí víru v krásu a smysl života ani ve chvílích, kdy mu osud nabízí pouze ty nejtěžší zkoušky a zklamání.

 

Andělské políbení

Výpravná pohádka o čertu, který se bál pekla víc než kříže

Co se stane, když sympatický venkovský učitel František zjistí, že není člověkem ,ale čertem? Málem z toho má smrt,  o svém čertovském původu neměl ani tušení, zoufá si i jeho milovaná manželka Dorotka, která na rozdíl od Františka ví, že si vzala za muže raracha…

 

Šance

Jaromír Hanzlík a Jiří Mádl v rolích trosečníků v černé komedii Jaroslava Dietla

Dva muži, Starý a Mladý, přežijí pád letadla a octnou se na opuštěném ostrově. Ti dva pak rozehrají úžasný příběh o přežití a soužití. V tom příběhu je smutek, skepse, arogance, ale také pořádná porce vtipu, humoru i sarkasmu, a hlavně šance žít svobodně, volně a po svém.

 

O králi s klikou

Pohádková komedie ve stylu Tří veteránů o králi s nekrálovskou zábavou

Komediální pohádka z pera filmového básníka Dušana Kleina nás zavede do rozmarné doby secese, kdy celý svět byl na kliku, a bude vyprávět příběh o princezně, která se zamilovala do komedianta a o králi s nekrálovskou zálibou.

 

Cesta slepých ptáků

Rodinný dobrodružný film na motivy románu Ludvíka Součka

Co znamenají podivné runové nápisy, které Jules Verne objevil ve starých islandských bájích? Proč záhadné obrazce slepých ptáků na zdech jeskyně v islandské sopce způsobují nevolnost? Objevil právě tady Jules Verne cestu do středu Země?

 

Žranice

Hořká komedie o trapném začátku šťastného konce

Spisovatel a scénárista Ladislav Pecháček, autor filmových básníků, nás tentorktá  zavede do nedaleké minulosti. Vypráví komorní příběh o obyčejných lidech, do jejichž životů a soukromí vpadla normalizace. Nejsou to žádní hrdinové ani rebelové, ale mají v sobě sílu i důstojnost zachovat si lidskost a schopnost tichého odporu, a navíc je jim vlastní smysl pro humor i nadsázku, s nímž zvládají absurdní situace.

 

Čtyřlístek na Zdivočelém západě

Nerozlučná čtveřice se vrací v roli zachránců

Po úspěšné filmové výpravě Čtyřlístku do historické Prahy, čeká naši čtveřici dobrodružství na Zdivočelém západě! Scénář od jednoho z nejlepších českých scénáristů Marka Epsteina.

 

To neřeš

Letní teenagerovská komedie ve Formanově stylu

Dva kluci mezi třemi dívkami, to je základní propletenec, z něhož se odvíjí humorný a vtipný nevšedně všední příběh o prvních láskách, touze, dychtivosti, citových zmatcích a trapasech, ale také o kamarádství, řevnivosti a zradě… příběh stokrát odehraný, přesto věčný a nekonečný, protože pokaždé nový a jiný.

 

Ambasador

Netradičně koncipovaný dokument

S českým velvyslancem Miloslavem Staškem za poznáním do vzdálených a pro nás tak záhadných zemí, jakými jsou Indie, Nepál, Bhútán či Srí Lanka, kde řadu let zastupoval malé Česko. Poznal tyto země i jejich lidi zevnitř, získal si jejich respekt a důvěru, stal se osobním přítelem Dalajlámy… z pohledu těchto zkušeností nám bude o nich a své práci vyprávět.

 
 
Copyright © 2020 Bio Illusion, s.r.o.