Případ mrtvého nebožtíka

Drzá a výstižná parodie aneb major Prubner zasahuje!

Vtipná, místy ujetá, někdy  trochu černá parodie na záplavu kriminálních seriálů, příběhů a filmů, které se na nás valí  z televizních obrazovek a filmových pláten. Ožijí v ní starší seriály jako Columbo, Třicet případů majora  Zemana, filmy jako Smrt stopařek, i současné nekonečné kriminálky, které se berou příliš vážně!

 

Muž, který stál v cestě

Drama podle skutečných událostí o vítězství lidské slušnosti

Příběh lékaře a politika MUDr. Františka Kriegla, hrdiny pražského jara 1968, který jako jediný odmítl podepsat tzv. Moskevský protokol, který legalizoval okupaci Československa vojsky Varšavské smlouvy. Film, který poprvé zveřejní přísně střežena fakta a události nejtragičtějšího úseku moderních dějin Československa.

 

Jack Russel – zachránce planety

Rodinná sci-fi komedie inspirovaná výtvarným odkazem Vladimíra Jiránka

Jack Russel je pes. Mluvící pes. Vtipný, vynalézavý a přátelský. Spolu se svým kamarádem Klikem se postaví nejen zloduchovi, který se chce stát vládcem světa, ale  odvrátí i nesmyslnou válku s UFOny.

 

U Can

Teenagerovská komedie z tanečního prostředí

Filmový projekt, který po teenagerovských hitech, jakými byly Snowboarďáci a Rafťáci, má opět v sobě drive, energii a odvaz. Navíc půjde o první český taneční film mapující fenomén „street dance“. 

 

Labutě

Život je jako kolotoč... plný labutí, kopanců, snů i nadějí...

V roce 1997 získal několik prestižních oscarů italský film Život je krásný. Získal miliony diváků po celém světě svým optimismem, lidskostí i schopností neztrácet víru v krásu a smysl života ve chvílích, kdy nám osud nabízí pouze ty nejtěžší zkoušky a zklamání. Labutě mají stejný lidský rozměr, i když se odehrávají v jiných podmínkách.

 

Žranice

Hořká komedie o trapném začátku šťastného konce

Spisovatel a scénárista Ladislav Pecháček, autor filmových básníků, nás tentorktá  zavede do nedaleké minulosti. Vypráví komorní příběh o obyčejných lidech, do jejichž životů a soukromí vpadla normalizace. Nejsou to žádní hrdinové ani rebelové, ale mají v sobě sílu i důstojnost zachovat si lidskost a schopnost tichého odporu, a navíc je jim vlastní smysl pro humor i nadsázku, s nímž zvládají absurdní situace.

 

Ambasador

Netradičně koncipovaný dokument

S českým velvyslancem Miloslavem Staškem za poznáním do vzdálených a pro nás tak záhadných zemí, jakými jsou Indie, Nepál, Bhútán či Srí Lanka, kde řadu let zastupoval malé Česko. Poznal tyto země i jejich lidi zevnitř, získal si jejich respekt a důvěru, stal se osobním přítelem Dalajlámy… z pohledu těchto zkušeností nám bude o nich a své práci vyprávět.

 

Šance

Jaromír Hanzlík a Jiří Mádl v rolích trosečníků v černé komedii Jaroslava Dietla

Dva muži, Starý a Mladý, přežijí pád letadla a octnou se na opuštěném ostrově. Ti dva pak rozehrají úžasný příběh o přežití a soužití. V tom příběhu je smutek, skepse, arogance, ale také pořádná porce vtipu, humoru i sarkasmu, a hlavně šance žít svobodně, volně a po svém.

 

O králi s klikou

Pohádková komedie ve stylu Tří veteránů o králi s nekrálovskou zábavou

Komediální pohádka z pera filmového básníka Dušana Kleina nás zavede do rozmarné doby secese, kdy celý svět byl na kliku, a bude vyprávět příběh o princezně, která se zamilovala do komedianta a o králi s nekrálovskou zálibou.

 

Cesta slepých ptáků

Rodinný dobrodružný film na motivy románu Ludvíka Součka

Co znamenají podivné runové nápisy, které Jules Verne objevil ve starých islandských bájích? Proč záhadné obrazce slepých ptáků na zdech jeskyně v islandské sopce způsobují nevolnost? Objevil právě tady Jules Verne cestu do středu Země?

 

To neřeš

Letní teenagerovská komedie ve Formanově stylu

Dva kluci mezi třemi dívkami, to je základní propletenec, z něhož se odvíjí humorný a vtipný nevšedně všední příběh o prvních láskách, touze, dychtivosti, citových zmatcích a trapasech, ale také o kamarádství, řevnivosti a zradě… příběh stokrát odehraný, přesto věčný a nekonečný, protože pokaždé nový a jiný.

 

Pohádka o čarodějnici Q

Velká dobrodružná pohádka pro malé i velké diváky

Nápaditý a dějově pestrý pohádkový příběh nabitý dobrodružstvím, napětím, nečekanými a nebezpečnými  situacemi, kdy nám bude běhat mráz po zádech, ale v nichž autor nešetří humorem. Příběh, v němž se autor Marek Janota inspiruje nejen tím nejlepším z českých filmových pohádek, ale tak trochu i tolkienovskou poetikou.

 
 
Copyright © 2017 Bio Illusion, s.r.o.