* Aktuality

 

PRODUCENTI
 
 
 
GENERÁLNÍ PARTNER
 
 
HLAVNÍ PARTNEŘI
 
 
 
 
PARTNEŘI
 
 
 
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
DISTRIBUCE
 
 
Výroba filmu byla podpořena Českou republikou prostřednictvím Státního fondu kinematografie z programu filmových pobídek
 
*

Jak básníci čekají na zázrak

Křest knižních Básníků

Zveme vás na křest knížky Ladislava Pecháčka "Jak básníci čekají na zázrak", povídkové předlohy stejnojmenného filmu  – v úterý 3. 5. 2016 v 16:00 hodin v Paláci knih Luxor (Praha, Václavské nám. 41). Součástí akce bude také autogramiáda a beseda s tvůrci a herci – spisovatelem a scénáristou Ladislavem Pecháčkem, Dušanen Kleinem, Pavlem Křížem a Davidem Matáskem. Knihu vydává nakladatelství EMG – Knižní klub.

Jak za prahem padesátky vyzrát na absurdní grotesku jménem život, onu smrtelnou chorobu na pět písmen? Doktor Štěpán Šafránek z Hradiště, jehož osudy sledujeme v knihách i ve filmech už přes tři desetiletí, má tento recept: navzdory vysokému tlaku sází na hlavu plnou nápadů. Ovdověl a se synem školou povinným se přestěhoval do nového bytu se starými nepřáteli, poněvadž i teď mu nezbývá než bojovat s nadřízenými, předpisy a konvencemi. Povídkový základ stejnojmenného šestého filmu „básnické“ série se nenápadně ptá, nakolik jsme sami strůjci zázraků, a čím přispěje náhoda, vyjde-li jí člověk aspoň trochu vstříc.

 
Copyright © 2019 Bio Illusion, s.r.o.