*

Jak se krotí krokodýli

O filmu

Marie Poledňáková, autorka a režisérka komedie století S tebou mě baví svět a úspěšných komedií Jak dostat tatínka do polepšovny a Jak vytrhnout velrybě stoličku se po šestnácti letech vrátila k filmové režii a vytvořila strhující rodinný komediální příběh. Opět prokázala svou jedinečnost, smysl pro humor i režijní mistrovství, které ocenili velcí i malí diváci.

Obsah

Život je úžasný, když je člověku devatenáct a na obzoru je dobrodružná výprava na vzdálené ostrovy, kde si brousí zuby krokodýli. Když tatínek- horolezec na poslední chvíli odjede na školu v přírodě se sedmiletou dcerou jako zdravotní bratr. Když podnikavý děda z venkova se přihlásí do počítačového kurzu, ale víc než technika ho okouzlí profesorka, která ovládá návody na štěstí: člověk může poručit svému tělu, aby nestárlo, protože člověk není auto, které chátrá, ale nesmrtelná energie.

Naneštěstí jsou tu i bytosti, stojící nohama pevně na zemi, a ty nám to začínají komplikovat. Máma se o výpravě devatenáctiletého syna Vaška nesmí dozvědět, protože by nepřipustila, aby přerušil semestr a odjel na nebezpečnou výpravu. Krásná učitelka na horách svádí nerovný boj o přízeň dětí s horolezcem Lubošem, kterého navíc léta tajně miluje, a pro dědovy úlety nemají pochopení dvě zralé ženy, které ví, co chtějí…
Kolotoč komediálních situací se rozjíždí. Maminka Anna marně čeká na návrat Luboše, zatímco znepokojené venkovanky, které soupeří o přízeň dědy, ho nenechají na pokoji ani v Praze, a děti v Tatrách jsou nadšené: tak skvělou školu v přírodě nezažily. Sedmiletý Koudelka líčí v dopisech domů tajné výpravy za obludou, a malá Amálka nadšeně mamince popisuje, jak obětavý tatínek, kterého všichni mají rádi, tráví noci s paní učitelkou v koupelně.

Mezi maminkou Annou a tatínkem Lubošem vše spěje k velké roztržce...

Scénář a režie: MARIE POLEDŇÁKOVÁ 

Producent: MILOSLAV ŠMÍDMAJER / BIO ILLUSION
Koproducenti: TV NOVA / RWE – energie českého filmu

Generální partner: POŠTOVNÍ SPOŘITELNA
Partneři: COCA COLA, MITSUBISHI, MENTOS, CENTRUM.CZ
Mediální partneři: PRÁVO, RADIO IMPULS, CENTRUM.CZ, JCDECAUX

Distribuce: FALCON, a.s.
Podpora: Státní fond ČR pro podporu a rozvoj české kinematografie

Premiéra: 11. ledna 2006
Distribuční premiéra: 12. ledna 2006
Rok výroby: 2006

DOLBY DIGITAL / 1:1.85 / 112 min. / 35 mm FUJI
  • 620 000 diváků v kinech
  • 8 týdnů na prvním místě v řebříčku návštěvnosti TOP TEN (ČR)
  • 4. nejúspěšnější film v roce 2006

 

 
Copyright © 2020 Bio Illusion, s.r.o.