* Aktuality

 

 

Hlavní partneři

   

Speciální partner

Partneři

   

Mediální partneři

      

 Metropolis 80x

Miloš Forman 2x na DVD

Na začátku prosince se objeví na pultech PNS dvě DVD spojené se jménem slavného režiséra Miloše Formana. Jednak to bude celovečerní dokument M. Šmídmajera MILOŠ FORMAN: CO TĚ NEZABIJE… a první Formanův „americký“ film TAKING OFF. Práva k tomuto filmu zakoupila společnost Bio Illusion. Obě DVD vydává v reedici jako komplet distributor Magic Box.
 

Forman v premiéře na TV Nova

V závěru roku, v pondělí 27. prosince, uvedla TV NOVA ve 21:50 hodin v premiéře celovečerní autorský dokument Miloslava Šmídmajera Miloš Forman: Co tě nezabije... Dokument se setkal s mimořádným ohlasem a shlédlo jej více než 600 000 diváků přesto, že závěr dokumentu se přehoupl přes půlnoc.
 

Forman na DVD

Celovečerní dokument režiséra Miloše Šmídmajera MILOŠ FORMAN: Co tě nezabije... si už lze zakoupit i na DVD, a to jak v Čechách, tak i na Slovensku. Distributorem je společnost Magic Box.
 

Miloš Forman na projekci dokumentu

V úterý 27. října 2009 proběhla v pražském kině AERO slavnostní projekce dokumentu MILOŠ FORMAN: Co tě nezabije… za účasti samotného MILOŠE FORMANA, který přijel do Prahy na pozvání producenta a režiséra Miloslava Šmídmajera přímo z MFF v Římě, kde předával cenu vítěznému filmu.
 

Formanova premiéra

V úterý 7. října 2009 poskytlo pražské kino Světozor prostor pro slavnostní premiéru celovečerního filmu MILOŠ FORMAN: Co tě nezabije…, který přináší svědectví o vzrušujícím životním příběhu slavného oskarového režiséra. Večerem provázel Jiří Mádl,
 

Miloš Forman v Písku

V pátek 7. srpna 2009 režisér Miloslav Šmídmajer poprvé představil dokument o Miloši Formanovi na veřejnosti, a to v rámci 1. ročníku filmového Festivalu nad řekou v Písku. Premiérové projekce byla více než úspěšná – publikum bylo skvělé, reagovalo smíchem na každý Formanův vtípek, naopak hrobové ticho provázelo pasáže, kdy mluví o ztrátě rodič a na konci odměnilo tvůrce dlouhým potleskem.
 

Trailer v kinech

Od 30. července 2009 se v kinech promítá trailer k filmu Miloš Forman.
 

Víkend v Connecticutu

Duben 2009 – Pouze na dva víkendové dny odjel Miloslav Šmídmajer za režisérem Milošem Formanem do Connecticutu (USA). Vrátil se však s plnou taškou unikátních fotografií z Formanova soukromého archivu, které zachycují důležité momenty jeho profesního i soukromého života, krásné okamžiky a setkání s řadou významných osobností, s jeho přáteli, rodinou i kolegy.
 

Forman ve střižně

Březen 2009 – V současné době se připravuje konečný střih celovečerního dokumentu o Miloši Formanovi přímo v naší produkci, kde byla zřízena střižna. Miloslav Šmídmajer se střihačem Jakubem Vansou připravují hned dvě verze – celovečerní film pro kinodistribuci a čtyřdílný televizní seriál.
 

Natáčení v Los Angeles

Jestli si Miloš Šmídmajer stýskal, že k dokončení dokumentu o Miloši Formanovi mu chybí už jenom slavní formanovští herci, tak teď už k tomu nemá důvod. Začátkem února natočil v Los Angeles řadu rozhovorů s několika skvělými herci, takže v dokumentu Miloš Forman: Co tě nezabije...
 

Premiéra dokumentu o Formanovi posunuta

"Jediné, co mi snad ještě chybí, jsou herci, s nimiž Forman natáčel," pronesl režisér Šmídmajer k dokončení svého dokumentu Miloš Forman: Co tě nezabije. Pak stačilo zkusit štěstí a v druhé polovině ledna se Miloslav Šmídmajer se svým štábem vydá za hereckými hvězdami W. Harrelsonem, A. Beningovou, F. M. Abrahamem...
 

Forman a Carrière v českém filmu

O víkendu 13. – 14. října 2007 pokračovalo natáčení dokumentu Miloslava Šmídmajera o Miloši Formanovi. Tentokrát to bylo v Paříži, kde se Forman setkal se svými dávnými přáteli – scénáristou Jean Claude Carrièrem a producentem Paulem Rassamem.
 
 
 
Copyright © 2020 Bio Illusion, s.r.o.