* O filmu

 

 

Hlavní partneři

   

Speciální partner

Partneři

   

Mediální partneři

      

 Metropolis 80x

*

Miloš Forman: Co tě nezabije...

O filmu

Oscarový režisér v hlavní roli vzrušujícího životního příběhu

Přestože o Miloši Formanovi již bylo natočeno několik dokumentů, je to téma, jehož pramen jen tak nevyschne, téma vzrušující a inspirativní. Tím spíš, že za posledních 15 let došlo v jeho soukromém životě k velkým změnám, a i jeho profesní kariéra prošla určitými zvraty. Dokument Miloše Šmídmajera se snaží nahlédnout do intimnějších zákoutí životních peripetií Miloše Formana a zachytit zážitky a životní situace, které jej hluboce zasáhly a staly se mu inspirací pro filmovou tvorbu.

Proč ve filmech Miloše Formana s takovou vášnivou naléhavostí zní téma svobody či téma jedince v soukolí mocenských mašinérií a jeho práva na vzpouru? Proč byla pro něho tak důležitá nedávná spolupráce se syny Matějem a Petrem na inscenaci Dobře placené procházky? Co je pro něho dnes, po létech úspěchů a slávy, v životě nejdůležitější?

O těchto a dalších otázkách i momentech v životě Miloše Formana přináší výpověď motivicky i vizuálně velkoryse koncipovaný dokument Miloše Šmídmajera, který vznikal v průběhu pěti let.

Dokument nabízí vedle setkání s velkým vypravěčem Milošem Formanem, jeho přáteli a rodinou i důvěrnější seznámení s řadou významných osobností: s producenty jeho oscarových filmů Michaelem Douglasem (Přelet nad kukaččím hnízdem) a Saulem Zaentzem (Přelet nad kukaččím hnízdem, Amadeus, Goyovy přízraky), producentem Paulem Rassamem (Valmont), scénáristou a dlouholetým přítelem Jean Claude Carrièrem a dalšími. Promluví zde i známí herci ze slavných Formanových filmů: F. Murray Abraham (Oscar za roli Salieriho v Amadeovi), Annette Beningová (Valmont), Woody Harrelson (Lid versus Larry Flint), Luise Fletcherová (Velká sestra z Přeletu nad kukaččím hnízdem), Natalie Portmanová (křehká Inés z Goyových přízraků) a další.

Stopáž celovečerního filmu: 100 minut

Rok výroby: 2009

Natáčení: New York, Los Angeles, Madrid, Valencie, Connecticut, Paříž, Praha, Terezín, Poděbrady a další místa České republiky

Produkční společnost: Bio Illusion / Pluto film & video

Producent: Miloslav Šmídmajer

Distribuce: CinemArt

Hlavní partneři: VALMONT, GTS NOVERA
Speciální partner: OHL ŽS
Partneři: PILSNER URQUELL, BMW
Mediální partneři : PRÁVO,  Rádio IMPULS, TV Magazín, MF PLUS, E15

 
Copyright © 2018 Bio Illusion, s.r.o.