* Aktuality

 

Na půdě

Aktuality

Na půdě v USA

V únoru 2014 vyšel film režiséra Jiřího Barty Na půdě (pod názvem Toys in the Attic) v USA na blu ray a s anglickým dabingem, na němž se podílela řada předních amerických herců. Například medvídka Muchu namluvil oskarový Forest Whitaker.
 

Na půdě v Indii

Na Mezinárodním filmovém festivalu dětských filmů 2013 THE GOLDEN ELEPHANT (ICFF), který proběhne v první polovině listopadu v indickém Hydebaradu, se v informativní sekci „Czech Focus“ představí dva dětské filmy z produkce Bio Illusion. Tím prvním je letošní premiérová novinka Michala Žabky Čtyřlístek ve službách krále a tím druhým animovaná pohádka Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?
 

„Půda“ ve sklepení Chvalského zámku

Medvídek Mucha, panenka Pomněnka, skřítek Šubert, rytíř Krasoň, Myška Sklodowská a další loutky z animovaného filmu režiséra Jiřího Barty se přestěhovaly ze zaprášené půdy, kde se odehrává pohádkový příběh odložených hraček, do tajemného pískovcového sklepení Chvalsého zámku v Horních Počernicích v Praze 9.
 

Pohádka Na půdě v Americe!

Úspěchy na mezinárodních festivalech po celém světě ověnčený animovaný film režiséra Jiřího Barty Na půdě byl 6. září 2012 uvedený v oficiální americké kinodistribuci v anglickém znění pod názvem TOYS IN THE ATTIC. Postavu medvídka nadaboval oscarový herec Forest Whitaker!
 

Na půdě v amerických kinech

Animovanou pohádku Na půdě režiséra Jiřího Barty viděli už diváci v kinech ve Francii, Rumunsku nebo v Japonsku. Nyní se film o odložených hračkách chystá do amerických kin a probíhá práce na anglickém dabingu. Pohodového medvídka Muchu namluví Forest Whitaker, americký herec, režisér i producent, držitel Oscara za roli diktátora Imiho Armina ve filmu Poslední skotský král, nebo prestižních ocenění Zlatý globus a BAFTA.
 

Na půdě zahnízdili dva čápi

9. ročník Mezinárodního festivalu animovaných filmů v Teplicích ANIFEST 2010 byl opět velmi úspěšný pro film Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny, který tu získal dvě ceny v podobě skleněných čápů: Cenu v hlavní kategorii celovečerních aminových filmů a Cenu města Teplice, kterou udělují diváci. Obě ceny převzal režisér Jiří Barta, který měl v rámci festivalového programu i seminář o animaci a také přednášku o svém vítězném filmu.
 

Film Na půdě opět nejlepší

Příběh odložených hraček režiséra Jiřího Barty získal hlavní cenu v kategorii celovečerních snímků na Mezinárodním festivalu animovaných filmů ANIMABASAURI-ANIMABASQUE, který se konal ve dnech 23. – 30. dubna 2010 v Basauri (Španělsko). Mezinárodní porota tohoto mladého, ale velmi ambiciózního festivalu, vybírala nejlepší film z deseti soutěžních snímků, mezi kterými byl i další český reprezentant – Kozí příběh režiséra Jana Tománka.
 

Cena Kristián pro film Na půdě

Animovaná pohádka režiséra Jiřího Barty si připsala na své konto další „jarní“ cenu. Na slavnostním zakončení letošního ročníku Febiofest v pátek 6. dubna získal film Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny prestižní cenu českých filmových kritiků Kristián v kategorii animované tvorby.
 

Ohlasy na udělení hlavní ceny na festivalu v New Yorku

„Je neuvěřitelné, že porota dala přednost starým, zaprášeným krámům z půdy před krásnými barevnými a dokonale animovanými 3D filmy“, komentoval pro ČTK cenu Newyorského dětského filmového festivalu režisér vítězného filmu Na půdě Jiří Barta, „a to i proto, že česká loutková animace se v konkurenci s americkou animovanou produkcí stává pomalu staromódním a odloženým zbožím.
 

Triumf Na půdě v New Yorku

Pohádka Jiřího Barty Na půdě si odnáší další prestižní cenu z mezinárodního filmového fóra. Tentokrát je to Cena za nejlepší celovečerní snímek na Newyorském mezinárodním filmovém festivalu pro děti (Grand Prize Feature of The 2010 New York International Children´s Film Festival).
 

Český lev se zabydlel Na půdě

Animovaná pohádka Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? získala Českého lva za nejlepší výtvarný počin roku 2009. Tuto prestižní cenu převzal 6. března 2009 na slavnostním ceremoniálu v kině Lucerna režisér, scénárista a výtvarník snímku režisér Jiří Barta.
 

Jiří Barta Na půdě

Tak se jmenuje výstava, kterou pořádá Univerzitní galerie Západočeské univerzity v Plzni a Ústav umění a designu a která evokuje tajemný svět půdy, na níž se odehrává filmový příběh odložených hraček režiséra Jiřího Barty. Řadu artefaktů a výtvarných objektů, loutky a částí dekorací doplňují i fotografie, které přiblíží zákulisí a historii vzniku jedinečného světa fantazie a dětské imaginace.
 

Excellence Prize pro film Na půdě

Film Na půdě se s velkým úspěchem představil v Japonsku na Japan Media Arts Festival 2010, který se konal ve dnech 3.2.–13.2. 2010 v Národním centru umění v Tokiu. V kategorii animovaných filmu si odnesl Excellence Prize. Hodnocení filmu vyzdvihuje jedinečný
 

Pohádka Na půdě vychází na DVD

Od 3. prosince 2009 lze si zakoupit animovaný film Na půdě i na DVD. Milovníci filmů režiséra Jiřího Barty se tak mohou potěšit příběhem odložených hraček v pohodlí domova nebo udělat radost těm, kteří mají rádi kouzlo pohádek.
 

Pohádka Na půdě dorazila do Francie

Ve středu 9. prosince měl animovaný film režiséra Jiřího Barty NA PŮDĚ oficiální francouzskou premiéru pod názvem DROLE DE GRENIER. Pohádku uvidí diváci s francouzským dabingem. Uvádí se ve 28 kopiích, příští týden k nim přibudou dvě další a do Vánoc jich bude celkem 35! Film je na programu kin ve 25 městech po celé Francii: Avignon, Bordeaux, Brest, Grenoble, Marseille, Lille, Lyon, Strasbourg a dalších.
 

Na půdě a jeho festivalový program

V září 2009 na 1. ročníku MFF pro děti KINOdiseea v Bukurešti získal animovaný film Jiřího Barty Na půdě Velkou cenu festivalu. Film má před sebou náročný festivalový program po celém světě: Sitges (Španělsko), Montreal (Kanada), Seoul (Korea), Los Angeles (USA), Oulu (Finsko), Krakow (Polsko), Espinho (Portugalsko), Bologna (Itálie)… a přicházejí další nabídky.
 

Postavičky z půdy už mluví i slovensky

Ve čtvrtek 3. září 2009 měli možnost vidět dobrodružný příběh odložených hraček na staré zaprášené půdě i první diváci na Slovensku, kde jej uvedl do kin slovenský distributor a koproducent Continental Film pod názvem Na povale alebo Kto má dnes narodeniny?
 

Na půdě v Japonsku

Pohádku Na půdě se od 1. srpna 2009 promítá v Japonsku. Japonská společnost AT ARMZ se podílela na výrobě Bartova snímku a nyní jej uvedla i do kin – nejdříve v Tokiu (v kině Shubuya Eurospace) a v Ósace (Cinemax Art Shinsaibashi). Postupně se film představil v městech Kjóto, Fukuoka, Nagoja a Sapporo.
 

Distribuce

Ve čtvrtek 5. března byla zahájena oficiální distribuce filmu Na půdě, a to v 18 kopiích.
 

Slavnostní premiéra

Ve středu 4. března 2009 se uskutečnila slavnostní premiéra animované pohádky NA půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? – a to téměř souběžně ve dvou pražských kinech: v Městské knihovně a Slovanském domě. Před samotným promítáním se publiku představila delegace tvůrců, koproducentů a partnerů filmu.
 

Tiskovka a novinářská projekce

V úterý 24. února 2009 se v pražském kině Evald uskutečnila novinářská projekce filmu Na půdě za velkého zájmu novinářů. Po ní následovala tiskovka, které se zúčastnili producent Miloslav Šmídmajer, Magdalena Sedlákova jako koproducent za ČT, režisér Jiří Barta, scénárista Edgar Dutka, kameraman Ivan Vít, Boris Masník jako VFX supervizor a další tvůrci.
 

Poslední dny Na půdě

V pátek 5. září 2008 bylo ukončeno natáčení animované pohádky režiséra Jiřího Barty NA PŮDĚ aneb KDO MÁ DNESKA NAROZENINY? Osmnáct měsíců práce, stovky hodin vybroušené animace, tisíce a tisíce fotografických záběrů, které zachytily dojemný i humorný příběh odložených hraček ze staré zaprášené půdy – to je bilance téměř dvou let práce i života nepočetného týmu kolem režiséra Barty.
 
 
 
Copyright © 2020 Bio Illusion, s.r.o.