* Aktuality

 

*

Na půdě

Slavnostní premiéra

Ve středu 4. března 2009 se uskutečnila slavnostní premiéra animované pohádky NA půdě aneb Kdo má dneska narozeniny? – a to téměř souběžně ve dvou pražských kinech: v Městské knihovně a Slovanském domě.  Před samotným promítáním se publiku představila delegace tvůrců, koproducentů a partnerů filmu. Nechyběli samozřejmě ani herci, kteří namluvili jednotlivé postavy filmu:  Bára Hrzánová, Lucie Pernetová, Boris Hybner, Vladimír Javorský, Naďa Konvalinkova a další, ale také  Andrejka Žádníková, která si zahrála ve filmu postavu Holčičky. Na scénu ji přivedl pomocný režisér Milan Svatoš, kterého si během natáčení nejvíce oblíbila.

Role moderátora se netradičně ujal producent filmu Miloslav Šmídmajer, který poděkoval tvůrcům, ale také všem koproducentům i partnerům za důvěru a podporu tohoto výjimečného projektu.  Rozesmál  publikum i několika „dnes už veselými historkami“ z doby zafinancování filmu, které bylo skutečně velmi složité.  Pak předal slovo režiséru Jiřímu Bartovi, který poděkoval svým spolupracovníkům za jejich tvůrčí přínos filmu i za to, že to s ním „na půdě“  vydrželi  téměř dva roky a přežili i zběsilé tempo natáčení.

Na slavnostní premiéře nechyběl ani narozeninový dort pro režiséra Jiřího Bartu, který se velmi podobal tomu,  který v závěru filmu upekla panenka Pomněnka svým kamarádům-zachráncům.

A pak už dostal zelenou samotný film a příběh o odložených hračkách na staré zaprášené půdě. Podle reakcí publika film naplnil očekávání a beze zbytku vtáhl diváky do světa dětských her, nadchl výtvarným pojetím, vizualitou a gejzíry nápadů, kterými je film nabit od prvního po posledního  záběru. Raut v Městské knihovně trval téměř do půlnoci – divákům se nechtělo odejít „z půdy“, opustit svět fantazie i vnitřní harmonie.

 
Copyright © 2020 Bio Illusion, s.r.o.