* Aktuality
 

Peklo s princeznou

Aktuality

Nejsledovanější Peklo s princeznou

Oblíbená pohádka s Jiřím Mádlem a Terezou Voříškovou v hlavních rolích, kterou vysílala ČT1 1. května 2019 večer, dosáhla nejvyšší sledovanosti ve všech hlavních diváckých skupinách, přestože šlo už o 15. reprízu!
 

Peklo nad milionem diváků

20. prosince 2018 v prime time od 20 hod. reprízovala Česká televize pohádku Peklo s princeznou. Film sledovalo 1 098 000 diváků, na čtrnáctou reprízu úctyhodné číslo.
 

Opět Peklo!

Další reprízu úspěšné pohádky Peklo s princeznou čeká diváky 20. prosince 2018 na ČT1 ve 20 hodin.
 

Vánoční medaile pro Peklo s princeznou

Vtipná pohádka Miloše Šmídmajera o vzpurné princezně Anetě (T. Voříšková), zamilovaném princi Jeronýmovi (J. Mádl) a spoustě čertů (jednoho si zahrál i Miloš Forman) už léta patří mezi vánoční hity na ČT. V divácké anketě iDNES obsadila druhé místo hned za Andělem Páně.
 

Peklo s princeznou vyhrálo sobotní večer!

Téměř 1 400 000 diváků přilákala k televizním obrazovkám v sobotu 27. 12. 2014 pohádka režiséra Miloslava Šmídmajera Peklo s princeznou a obstála tak opět na výbornou v silné televizní konkurenci. Stala se tak nejsledovanějším sobotním večerním pořadem (20:01, ČT1). Během vánočních svátků potěšili diváky i filmoví Básníci. Páté pokračování legendární série Jak básnici neztrácejí naději vidělo 26. 12. 2014 na TV NOVA kolem 400 000 diváků.
 

Vánoce ve znamení "pekla" s princeznou

Pohádka Miloslava Šmídmajera Peklo s princeznou se stala v závěru roku "československým" televizním hitem. Česká televize ji uvedla v premiéře v 19:00 hodin v štědrovečerním programu se sledovaností 1 810 000 diváků!

 

Peklo s princeznou na festivalových fórech

Peklo s princeznou se v listopadu 2009 představí na festivalech dětských filmů v Istanbulu (Turecko) a v Soulu (Korea). Na 41. Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana v Ostrově se pekelná pohádka zařadila mezi divácky nejúspěšnější snímky.
 

Aktuální návštěvnost

Peklo s princeznou vidělo do 30. června 2009 246 145 diváků. Na konci školního roku se z pohádky těšily zejména školáci na speciálních školních představeních.
 

Peklo na zlínském festivalu

Z 49. ročníku MFF pro děti a mládež ve Zlíně si odnesla pohádka Peklo s princeznou Cenu diváků Zlaté jablko za divácky nejúspěšnější film, stejné ocenění získala i od mezinárodní dětské poroty.
 

Peklo na Slovensku

V pondělí 20. dubna 2009 se uskutečnila za účasti početné tvůrčí delegace tiskovka a slavnostní premiéra pohádky Peklo s princeznou v Bratislavě. Slovenský ditributor Continental film připravil pro Jirku Mádla, Terezu Voříškovou, Zlatu Adamovskou, Romana Vojtka a režiséra a producenta Miloslava Šmídmajera náročnou promotour s bohatým programem, který zahrnoval tiskovky, autogramiády a vystoupení v médiích.
 

Slavnostní premiéra

Slavnostní premiéra filmu Peklo s princeznou se konala 14. ledna 2009. Filmový záznam z průběhu premiéry natočil režisér a kameraman Martin Kubala. V kinech uvidí diváci pohádku od 29. ledna.
 

Už žádné triky

V UPP skončila triková postprodukce filmu Peklo s princeznou, kterou vedl a řídil Boris Masník. Toto špičkové postprodukční studio dokončuje také další film Bia Illusion  animovanou pohádku Jiřího Barty Na půdě, ale také filmy režisérů Q. Tarantina a F. F. Coppoly. Naše filmy se tak ocitly v docela dobré společnosti.

 

Dotočná

Pátek 3. října 2009, kavárna Krásný Ztráty na Starém Městě. Nikdo nic tu neztratil, ale filmaři tu opět nalezli na několik hodin pocit pohody a přátelskou atmosféru, která doprovázela celé natáčení pekelné pohádky. Slavilo a loučilo se až do pozdních, resp. ranních hodin a hercům stálo za to příjít na dotočnou třeba o půlnoci po odehraném představení. Na pohádku Peklo s princeznou se jen tak snadno nezapomene.
 

Peklo s princeznou - dotočeno!

Po 39 natáčecích dnech a dvou měsících putování napříč celou republikou dospěla pohádka Peklo s princeznou ke své poslední klapce v pořadí – 2960! Stalo se tak v Dolském Mlýně v Českém Švýcarku dne 29.9.2008! Doslova gejzír vtipů a dobrá nálada provázela poslední den natáčení, o kterou se postarali „baviči“ Martin Stránský (Lucifer) a Filip Blažek (Principál).
 

Miloš Forman v pekle

Na pozvání režiséra Miloslava Šmídmajera přijel na natáčení pohádky Peklo s princeznou do Dolského Mlýna legendární český režisér MILOŠ FORMAN. „Všední“ natáčecí den se tak proměnil na opravdový svátek! „Miloš je hodný člověk, a umí, tak proč bych mu nevyhověl?“ odpověděl Miloš Forman na zvídavou otázku novináře, čím ho Miloš Šmídmajer přemluvil k této návštěvě.
 

Skanzen v Kouřimi

1. 8. 2008 – Natáčí se za plného provozu. Pozornost návštěvníků kouřimského skanzenu přitahuje veselý a hlučný průvod herecké společnosti s chrliči ohně, pomalovanými koňskými povozy, trubači i bubeníky, to vše v režii principála, kterého hraje Filip Blažek. Obdiv sklidila i svérázná postava Vodníka v podání Jiřího Pechy.
 

První klapka

V neděli 27. července 2008 v Adršpachu zazněla první klapka nové komediální pohádky režiséra Miloslava Šmídmajera PEKLO S PRINCEZNOU – pohádka o princezně, která se nechtěla vdávat a o královské lsti, která přivolala hněv samotného pekla. Byl to první sluneční den po dlouhém období dešťů a počasí nakonec filmařům přálo po celou dobu adršpašského natáčení.
 
 
 
Copyright © 2019 Bio Illusion, s.r.o.