* Aktuality
HLAVNÍ PARTNEŘI
   

PARTNER
   

DISTRIBUTOR
   

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
   
 
   

PODPORA
   

 

Finále Plzeň 2014
Special award of international Jury for “best film for kids audience”

54. MFF Zlín  2014
Award of City of Zlin for best actor (to: Petr Šimčák)
Main Award of kids jury

46th Festival of  Ota Hofman – Ostrov nad Ohří 
Award “ZLATÝ DUDEK “ for best children actor to Petr Šimčák
Award of OTA HOFMAN for the best film until 12 years old - awarded by international jury
Award “KŘIŠŤÁLOVÝ ŠATON” in the category until 12 years old - awarded by kid’s jury

VOICES 2014, Vologda (RU)
Gorky Prize Studio for the best family movie

IFF Motovun / kids section / Croatia 2014
Main prize in the section Buzz&Teen

16. Seoul Int'l Youth Film Festival, Korea
Main prize in the section Kid´s Eyes

MFF JUNIORFEST 2014
Award for best movie from 11 – 13 years old
Special award
Award for SCRIP to Jiří Mádl

MONTREAL INTERNATIONAL CHILDREN'S FILM FESTIVAL – FIFEM
Main Prize
Kids Jury Prize
Prize for special contribution to the film

Pojedeme k moři

Aktuality

Pojedeme k moři jede do Wiesbadenu

Autorský film Jiřího Mádla (2014), který získal nejen Cenu české filmové kritiky, ale i řadu ocenění na světových filmových festivalech, se v pátek 28. dubna 2017 představí ve Wiesbadenu na goEast – Festivalu filmů ze střední a východní Evropy. Film do Wiesbadenu „přiveze“ Petr Šimčák, představitel hlavní dětské role.
 

Pojedeme k moři v německých kinech

Mimořádně úspěšný režijní a scénáristický debut populárního herce Jirky Mádla Pojedeme k moři se od léta promítá i v kinech NSR pod titulem Ab ans Meer! Například v 3001 Kino, Hamburg / Universum Soest / Sweetsixteen Kino, Dortmund / SCALA Programmkino Lüneburg / Tilsiter Lichtspiele, Berlin / Kinoklub am Hirschlachufer, Erfurt / Kommunales Kino Esslingen e.
 

Pojedeme k moři v Bělehradě

V polovině září se v Bělehradě po čtyřech letech uskutečnily opět Dny českého filmu, a to v nové budově Jugoslávské kinotéky v centru Bělehradu. Během čtyř dnů srbské publikum shlédlo šest českých filmů – mezi nimi i režijní debut Jiřího Mádla Pojedeme k moři. České filmy (Cesta ven, Klauni, MY 2, Nesvatbov a další) upoutaly pozornost odborného publika, studentů i srbských médií včetně největší tiskové agentury Tanjug.
 

Skvělý úspěch v Montrealu

Film Jiřího Mádla Pojedeme k moři doplul na konci února do Kanady, kde na 18. ročníku Montreal International Children's Film Festival získal 3 nejprestižnější ceny: Cenu dětské poroty, Cenu INIS za inovativní přístup a hlavní cenu festivalu! Před prvním nesoutěžním uvedením filmu se zdálo, že se promítači nepodaří film „spustit“. Technická závada byla odstraněna doslova několik minut před projekcí a film přijat s nadšením.
 

S Jirkou Mádlem odjelo k moři…

… v neděli 22. února 2015 přes 954 000 diváků, kteří shlédli na ČT1 ve 20:00 televizní premiéru filmu Pojedeme k moři, na němž se Jiří Mádl tentokrát podílel jako režisér i scénárista. Film získal řadu zahraničních i domácích ocenění. Pro tvůrce filmu a debutujícího režiséra Jiřího Mádla jsou nejdůležitější diváci.
 

Jiří Mádl – objev roku

V sobotu 24. ledna 2015 proběhlo v divadle Archa udílení Cen české filmové kritiky, z níž si odnesl Cenu RWE za Objev roku Jiří Mádl za režijní a scénáristický debut ve filmu Pojedeme k moři. Při přebírání ceny poděkoval především dalším „debutujícím“ kolegům ze svého štábu: Editě Kainrathové (kamera), Jakubu Vansovi (střih), Janě Noskové (architekt), Kláře Javoříkové (zvuk) a dalším.

 

Známe nominace na Českého lva!

Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) vyhlásila ve středu 14. ledna nominace na Českého lva, výroční filmové ceny. Pojedeme k moři získalo nominaci ve třech nejprestižnějších kategoriích: nejlepší film (producent Miloš Šmídmajer), nejlepší režie a nejlepší scénář (Jiří Mádl)!
 

Pojedeme k moři – kandidát na cenu kritiky

Jedním z favoritů na prestižní Cenu české filmové kritiky za nejlepší film, scénář i režii je i režijní a scénáristický debut Jiřího Mádla Pojedeme k moři. Na tuto cenu jsou nominováni také filmy Fair Play (režie Andrea Sedláčková) a Cesta ven (režie Petr Václav).
 

Pojedeme k moři doplul do Soulu pro Hlavní cenu

Po daleké cestě do Austrálie zakotvil Jirka Mádl se svým filmem Pojedeme k moři i v srdci exotické Jižní Koreji – Soulu. Film byl přijat s velkým ohlasem a nadšením publika i odborné poroty na prestižním Seoul Int'l Youth Film Festival, kde získal Hlavní cenu v sekci Kid´s Eyes.
 

Další „medaile“ pro Pojedeme k moři

Zvláštní uznání za originální a vtipnou formu filmového vyprávění silného současného příběhu získal na MFF JUNIORFEST 2014 režijní debut Jiřího Mádla, který si odnesl i Cenu za scénář. A do třetice získal film i Cenu festivalových MŠT za nejúspěšnější snímek v kategorii hraných filmů pro děti od 11 do 13 let.
 

Film Pojedeme k moři „zakotvil“ na DVD

Originální režijní debut Jiřího Mádla Pojedeme k moři vidělo v kinech od dubnové premiéry více než 80 000 diváků. Od 27. Listopadu si lze film zakoupit i na DVD. Křest DVD se uskutečnil stylově ve výstavních prostorách partnera filmu – v pražské NIKON PHOTO GALLERY.
 

Cena Oty Hofmana pro Pojedeme k moři

Režijní debut Jiřího Mádla získal na 46. Dětském filmovém a televizním festivalu Oty Hofmana 2014, který se konal 5.–9. 10. 2014 v Ostrově, tři ocenění: CENU OTY HOFMANA za nejlepší dílo v kategorii do 12 let, KŘIŠŤÁLOVÝ ŠATÓN v kategorii filmů do 12 let a ZLATÉHO DUDKA, kterého si odvezl Petr Šimčák za roli Tomáše.

 

Zurich Film Festival – v dobré společnosti

Vedle Antonio Banderase, Deany Keatonové, Liama Neesona či Hanse Zimmera byli oficiálními hosty letošního 10. ročníku Filmového festivalu v Curychu (28. 9. – 5. 10. 2014) také režisér Jiří Mádl a producent Miloš Šmídmajer s filmem Pojedeme k moři.

 

Další ceny pro Pojedeme k moři

V srpnu 2014 zabodoval režijní debut Jiřího Mádla na Mezinárodním filmovém festivalu v Chorvatském Motovunu, kde získal Hlavní cenu v sekci Buzz&Teen. Vydařila se i asijská premiéra v Soulu na 16. ročníku Seoul Int'l Youth Film Festival (21.– 28. srpna), kde film získal cenu v sekci Kid´s Eyes. 

 

Pojedeme k moři

Pojedeme k moři… tak by se mohla jmenovat cestovní kancelář, protože Jiří Mádl a jeho režijní debut už mají za sebou hezkou řádku úspěšných filmových přehlídek doma i v zahraničí. FILMFEST (Mnichov), Voices (Vologda), Motovun (Chorvatsko), MFF Zlín a Finále Plzeň a další.

 

Pojedeme k moři a TOP 20 ČR

Celých 12 týdnů se od premiéry 4. dubna 2014 udržel v TOP 20 ČR, tj. v tabulce nejnavštěvovanějších filmů, českých režijní debut Jiřího Mádla Pojedeme k moři, vidělo ho více než 80 000 diváků. Tleskali mu i diváci v zahraničí a dětské publikum na FILMFESTu v Mnichově se spontánním potleskem dožadovalo „přídavku!

 

Film Pojedeme k moři doplul pro první zahraniční cenu

Ve dnech, kdy Česko žilo filmovými Karlovými Vary Jiří Mádl dělal čest českému filmu za hranicemi. S velkým úspěchem uvedl svůj režijní debut na FILMFESTu v Mnichově. Na festivalu debutujících a druhých filmů VOICES v ruské Vologdě získal pak snímek Zvláštní cenu Filmového studia M.

 

Dvě ceny pro film Pojedeme k moři

Režijní debut Jiřího Mádla Pojedeme k moři získal na z 54. MFF pro děti a mládež ve Zlíně dvě prestižní ceny. Dětská mezinárodní porota ocenila snímek Cenou dětského diváka za nejlepší film. Jedenáctiletý Petr Šimčák si zase odnesl za hlavní roli Tomáše Cenu města Zlín za nejlepší herecký výkon.

 

Nenechte si ujít autogram Jiřího Mádla

Pojedeme k moři – režijní debut oblíbeného herce Jirky Mádla byl vybrán do hlavní soutěžní sekce na 54. ročníku MFF pro děti a mládež ve Zlíně. Projekce filmu se uskuteční v neděli 1. června v hlavním sále kina Golden Apple Cinema za účasti režiséra, který bude rozdávat autogramy, určitě s humorem sobě vlastním, už od deseti hodin v pasáži Zlatého jablka.

 

Zvláštní uznání pro Pojedeme k moři

Úspěšný festivalový křest má za sebou režijní debut Jiřího Mádla POJEDEME K MOŘI. Na letošním Finále Plzeň mu mezinárodní porota v čele s režisérem Jurajem Herzem zcela netradičně udělila ZVLÁŠTNÍ UZNÁNÍ v kategorii celovečerních hraných filmů.

 

Pojedeme k moři na Finále Plzeň

V úterý 29. dubna 2014 proběhla na Finále Plzeň první projekce filmu POJEDEME K MOŘI za účasti producenta Miloše Šmídmajera, debutujícího režiséra a scénáristy Jirky Mádla, dramaturga ČT Jaroslava Sedláčka a sympatického dvanáctiletého Jana Maršála, který si v tomto filmu zahrál roli Harise.

 

Audio verze filmu Pojedeme k moři na CD

Bio Illusion ve spolupráci se společností POPRON vydalo k filmu Pojedeme k moři audio verzi na CD, které bylo pokřtěné na premiéře filmu. Tentokrát vypráví filmový příběh režisér Jirka Mádl a jeho vyprávění je doplněno o autentické dialogy a celé zvukové pasáže z filmu.

 

Dvojí narozeniny aneb dort s 10 uprostřed!

Některé věci nelze naplánovat. Prostě se stanou. Tím víc si je vychutnáme. Premiéra filmu Jiřího Mádla Pojedeme k moři, která se uskutečnila ve středu 9. dubna 2014 v kině Lucerna, nabídla hned dva důvody k oslavě!

 

Premiéra Pojedeme k moři je už minulostí

Středa 9. dubna 2014. Kavárna kina Lucerna nabitá k prasknutí. Atmosféra vzrušení i očekávání, jaký bude režijní debut populárního herce Jiřího Mádla? Hostů tolik, že je potřeba přidat noční projekci navíc v Malém sále. Ta hlavní začíná ve Velkém sále ve 20 hodin.

 

Pojedeme k moři – premiéra 9. dubna 2014

Ve středu projde režijní a scénáristický debut oblíbeného herce Jiřího Mádla pod názvem Pojedeme k moři křtem premiérového publika v kině Lucerna v Praze. Na předpremiérovém kolečku, kdy Jiří Mádl a další tvůrci a herci filmu představili jedinečný příběh 11letého kluka ve více než dvaceti městech ČR, byl film přijat víc než pozitivně.
 

Potlesk partnerů tvůrcům filmu

Najít partnery pro český film je stále obtížnější. U filmu Pojedeme k moři měl producent Miloš Šmídmajer šťastnou ruku – režijní debut Jiřího Mádla podpořily významné společnosti: NIKON, KIA Motors, PINKO, ZOTT i město České Budějovice. Za svou odvahu i sympatii k českému filmu dostali jejich zaměstnanci i partneři tzv.
 

Tiskovka k filmu Pojedeme k moři

Multikino Anděl, Praha Smíchov, 1. dubna 2014, chvilku po skončení promítání příběhu 11tiletého kluka Tomáše, který režíroval i napsal populární herec bez „hereckého diplomu“ Jiří Mádl. „Jsem dojatý,“ komentoval své pocity známý novinářský bard, který má za sebou stovky filmů a filmových recenzí a už ho nic tak nepřekvapí.
 

Předpremiéry Pojedeme k moři

Jiří Mádl osobně uvede svůj režijní debut Pojedeme k moři ve 20 městech po celé republice! Slavnostní premiéru bude mít film až 10. dubna 2014, ale předpremiérové kolečko začíná už 21. 3. v Praze na Febiofestu, pak 23. 3. v Českých Budějovicích, kde se film natáčel, a Českém Krumlově.
 

Pojedeme vybráno do Zlína a Plzně

Režijní debut Jiřího Mádla bude reprezentovat českou kinematografii na největším MFF v oblasti dětského filmu – ve Zlíně. Byl vybrán i do soutěžní sekce Finále v Plzni. Přišly i pozvánky na zahraniční festivaly včetně prestižního Soulu. Připomeňme, že v roce 2009 zabodoval na MFF ve Zlíně i další film z produkce Bio Illusion – pohádka Peklo s princeznou režiséra M. Šmídmajera.
 

Český lev pro Jaroslavu Pokornou

Na 21. ročníků vyhlašování výročních filmových cen v sobotu 22. února ocenila ČFTA herečku Jaroslavu Pokornou za vedlejší ženskou roli ve filmu Hořící ker Českým lvem. GRATULUJEME! I novopečený režisér Jiří Mádl obsadil tuto skvělou herečku do svého režijního debutu Pojedeme k moři – do role babičky hlavního hrdiny filmu Tomáše.
 

Dvojí oslava narozenin

Petr Šimčák, který hraje ve filmu Pojedeme k moři hlavní klukovskou postavu Tomáše oslavil na natáčení svoje 12. narozeniny. Stalo se tak v sobotu 3. srpna, kdy se v Zlaté koruně natáčela poslední velká scéna filmu, shodou okolností oslava narozenin babičky Tomáše, kterou hraje Jaroslava Pokorná.

 

Natáčení filmu Pojedeme k moři skončilo u vody

V sobotu 3. srpna se „u vody“ ve vodáckém středisku Zlatá koruna natáčela jedna z posledních a nejnáročnějších scén filmu Pojedeme k moři – oslava narozenin babičky hlavního hrdiny.

 

Pojedeme k moři už má za sebou 1000 mil

České Budějovice, náměstí Otakara Přemysla 2, středa 17. 7. 2013 odpoledne – tady zazněla 1000. klapka na natáčení filmu Pojedeme k moři, režijního debutu herce Jiřího Mádla, který je zároveň i autorem scénáře. I když „první tisícovka“ padla při odpoledním natáčení – šampaňským se připilo až po skončení denního natáčení v ulici Panská.
 

Bez filmové kamery – Japonští turisté se divili

Film Pojedeme k moři se natáčí hlavně v centru Českých Budějovic – na náměstí v přilehlých malebných uličkách za pozornosti obyvatel města, pro které je trochu záhadou (divili se i japonští turisté), že na natáčení chybí klasická filmová kamera, kterou nahradily fotoaparáty zn. NIKON.

 

Pojedeme k moři odstartovalo

Od 4. července natáčí Jiří Mádl v rodných Českých Budějovicích svůj režijní debut – film Pojedeme k moři, k němuž napsal i scénář. Velkou péči věnoval výběru představitelů dětských rolí, kvůli kterým objel řadu škol po celé republice. Tomáše a Harise, dva jedenáctileté kluky, kteří mají stěžejní místo v příběhu, našel nakonec v Brně (Petr Šimčák) a v Praze (Jan Mařák).
 

Jiří Mádl na Zlínském festivalu

Oblíbený herec Jiří Mádl se představil na MFF ve Zlíně ve zcela nové roli – jako režisér připravovaného hraného filmu POJEDEME K MOŘI, k němuž napsal i scénář. Dá se říci, že měl u posluchačů stejný úspěch jako herec. Zaujal námětem filmu (i když bez pointy – ta se tají!) a barvitým vyprávěním, jak po celé republice vybíral a sháněl dva kluky do hlavních rolí, na nichž ten film stojí a padá.
 
 
 
Copyright © 2020 Bio Illusion, s.r.o.