Svatba a Krokodýli na AMC

Kabelová televize AMC vysílá dne 16. 12. 2019 ve 14:30 komedii Svatba na bitevním poli v režii Dušana Kleina a ve středu 18. 12. 2019 v 7:35 film Marie Poledňákové Jak se krotí krokodýli.
 

Křest DVD Svatba na bitevním poli

Ve středu 17. září v BONTONLANDU na Václavském náměstí proběhl křest DVD s filmem Svatba na bitevním poli. Po delší době se tak setkali tvůrci a herci moravské komedie, aby si zavzpomínali na loňské horké léto provoněné jihomoravským sluncem, vínem i laskavým humorem.
 

Pražská premiéra

Napoleonská armáda a salvy z děl odstartovaly ve středu 9. ledna v kině Lucerna pražskou premiéru, resp. dvě premiérové projekce komedie Svatba na bitevním poli. Aby premiéra proběhla bez zádrhelů - v pasáži Lucerna se utábořil pluk napoleonské armády, kterému vévodil sám Napolon (Bolek Polívka) na obrovském bílém oři (impozantní poutač, který mohou diváci vidět v premiérových kinech).
 

Knižní vydání Svatby

Na slavnostní premiéře Svatby na bitevním poli bude pokřtěna literární verze scénáře Evy Papouškové, kterou vydává Knižní klub. Křtu se zúčastní ředitelka Knižního klubu Helena Čudová. K vydání se připravuje také soudtrack s hudbou Karla Holase, kterou nahrál Čechomor ve spolupráci s Collegiem pražských filharmoniků.
 

Regionální premiéry

Ve čtvrtek 10. ledna 2008 odstartuje distribuce 35 kopií filmu Svatba na bitevním poli. Do té doby se však již budou moci filmem potěšit diváci v Brně (7. 1.), Hustopečích (7. 1.), Olomouci (8. 1) a Ostravě (8. 1). Těchto představení stejně jako pražské premiéry (9. 1.) a uvedení ve Zlíně (11. 1.) se zúčastní početná tvůrčí a herecká delegace.
 

Dotočná

Filmaři se rozloučili se Svatbou na bitevním poli v nočních hodinách přípitkem v hotelu Rustikal v Hustopečích na dotočné, na kterou přijela i Jitka Čvančarová nebo scenáristka Eva Papoušková. Bylo to hezké, byla v tom radost z pocitu, že se natáčení povedlo a že jde o film, který diváky může pobavit i potěšit.
 

Poslední „svatební“ klapka!

Oficiální poslední natáčecí den Svatby na bitevním poli připadl na pátek 24. srpna, kdy se natáčelo na stráni nad Starovicemi. Právě tady, u osamělé jabloně, objevil traktorista König prostor, kde se zastavil čas, Tomáš Doubrava tady snil svůj sen o krásné francouzské dívce Claire...
 

Tiskovka

Po skončení natáčení komedie Svatba na bitevním poli proběhla ve středu 29. srpna v pražském kině Atlas tiskovka za účasti více než třiceti novinářů, kteří se živě zajímali o všechno, co se týkalo filmu - od scénáře, realizace, výběru herců až po „veselé historky z natáčení“.
 

„Podraz“ kameramana Petera Beni na režiséra Dušana Kleina

Po jednom zvláště náročném natáčecím dnu se filmový štáb Svatby na bitevním poli „přestěhoval“ na malou oddechovou chvilku do příjemného sklípku nedaleko svého přechodného domova v Hustopečích, hotelu Rustikal. Jako první odcházel režisér Klein. Otočil se na kolegy a připomenul: Chlapci, nezapomeňte, že zítra nás čeká hned od rána perný den.
 

Kolik už dlužíme

I když Dušan Klein je známý tím, že dokáže i v nejvypjatějších momentech udržet na place pohodu a klid, přece jen sem tam zavládla před kamerou nervozita. Jednou se režisérovi zdálo, že herci jsou příliš liknaví, mají pomalé nástupy po klapce a zbytečně se tak plýtvá drahým filmovým materiálem.
 

Trochu statistiky a zajímavostí

Natáčecí dny: 22 První klapka: pátek 27.7. 2007, 17.00 hodin Poslední klapka ve Starovicích, klapka č. 1647: pátek 25.8.2007, 17.00 hodin Předtáčky: září 2006 (z důvodů rekonstrukce Mohyly Míru) Letecké záběry: 28. a 29. září 2007, Raná u Loun
 

Narozeniny na "bitevním poli"

V úterý 31. července čekalo na filmaře noční natáčení od sedmi večer do sedmi ráno. Na place bylo kolen dvaceti herců, k tomu 40členný kompars v historických kostýmech a šest kaskadérů... A k tomu všemu štáb věděl, že ten den slaví Bolek Polívka, hlavní hvězda filmu, narozeniny...
 

První klapka

První záběry komedie Svatba na bitevním poli vznikly ve Starovicích v pátek 27. 7. 2007 na dvorku u příbytku Tomášova otce Antonína Doubravy (Josef Somr). Tento příbytek vytvořili architekt a režisér ze starého domku, do kterého místní obyvatelé odkládají nepotřebné věci.
 

Starovice žijí filmem

Místní obyvatelé malebných Starovic, kde film vzniká, přijali filmaře a natáčení velmi vstřícně a s naprostou tolerancí. Přesto však, když si producent zašel do místní večerky pro nanuka , tak ho paní prodavačka přivítala mírnou výčitkou: „Vy jste nám včera dali!
 

Služby nad pět hvězdiček

Celý štáb se ubytoval v Hustopečích v půvabném hotelu Rustikal. Ačkoliv má tento hotel tři hvězdičky, jeho majitelé, manželé Vodákovi, často řeší úkoly, které by stěží uměl poskytnou i vyhlášený pěti hvězdičkový hotel.
 
 
 
Copyright © 2020 Bio Illusion, s.r.o.