CZ EN
Miluji tě modře o filmu partneři info o filmu tvůrci herci
Miluji tě modře

Miluji tě modře

Příběh o tom, jak on ji učil dívat se na svět a jak ona ho naučila milovat

Sympatický malíř a skvělý kunsthistorik, doktor  David  Bárta (Václav Jílek), s hlavou v oblacích a plnou nápadů, se blíží věkem Kristovým létům, kdy jeho život by už měl mít „ustálenou“ podobu a pevné obrysy. Opak je pravdou. Právě teď prožívá  Bárta docela smolné období: dostane výpověď z Národní galerie, i když je nejtalentovanější (to už je taková česká národní tradice), žije stále pod jednou střechou s matkou posedlou jógou (Taťjana Medvecká), nemá žádnou přítelkyni a nedaří se mu ani skvělý výtvarný projekt, který realizuje se svým bonvivánským otcem (Vladimír Kratina).

A najednou je tu zlom! Ve výloze luxusního pražského klenotnictví objeví Bárta dívku Terezu (Denisa Nesvačilová), krásnou aranžérku – tajemnou, cudnou i vášnivou, prostě nevyzpytatelnou. Přitahuje ho nebývalou silou a jeho staromládenecký život je naráz v troskách. Tereza je dívka jeho snů – ale je tu ještě „ten třetí“ – přítel Terezy, artista Igor (Rostislav Novák), rapl a žárlivec, který nedokáže pochopit, že lásku si nelze udržet ostřím nože. Vztah Terezy a Igora pomalu končí, i když se to neobejde bez bouřlivých a citově vypjatých scén. Na Davidovi je, zda ustojí všechny karamboly jejich rozchodu a zda si dokáže získat Terezinu přízeň? Není to lehké, protože Tereza jednoho dne zmizí…

To vše v romantickém, trochu praštěném, ale výtvarně nádherně pojatém příběhu, který kdysi s vtipem sobě vlastním odvyprávěl Jaroslav Papoušek… a navíc jej zasadil do kouzelného prostředí Prahy, kterou miloval.
IMDb ČSFD
Natáčení: Léto + Podzim 2016
Lokace: Praha, Olomouc
Premiéra: 26.1.2017
Stopáž: 90
Formát: 2,35:1 (Cinemascope) - 2D Digital
Zvuk: 5.1
Originální jazyk: Čeština, Angličtin
Žánr: Romantická komedie
Distribuce: Česko, Slovensko, Francie, Čína, Fly Emirates,
ZPRACOVÁNÍ COOKIES
ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ2020 ....... 2021 © bioillusion.cz
webdesign | websystem | KAO.cz