CZ EN
Jan Werich: Když už člověk jednou je o filmu partneři podrobnosti tvůrci účinkující foto video
Jan Werich: Když už člověk jednou je

Jan Werich: Když už člověk jednou je

Jednou jsi dole, jednou nahoře - dokumentární portrét herecké legendy

Útěk z Československa na poslední chvíli před nástupem fašismu nebo druhá emigrace v roce 1968 patří mezi dramatické chvíle Werichova života. S Voskovcem se stal „vynálezcem předscén“ a úspěšným divadelníkem. Dokument se však soustředí na méně známé okolnosti od zákulisí natáčení Císařova pekaře, spolupráce s Miroslavem Horníčkem, filmovou tvorbu včetně účinkování po boku A. Quinna nebo v bondovce Žiješ jen dvakrát. 
Zásadní prostor věnujeme posledním 10ti letům Werichova života, kdy byl odstaven, nemohl vystupovat, vydávat a čelil osudovým ranám.
 
Jan Werich - mistr metafor zůstal po celou dobu pro národ v poloze moudrého klauna, lidového filozofa bojujícího s lidskou blbostí, proti které - jak říkal - nelze zvítězit, ale nikdy proti ní nesmíme přestat bojovat.

Generálním partnerem filmu je Česká spořitelna. 

Doporučujeme i divadelní představení Werich! Více informací na https://letniscenamuseakampa.cz/werich/ 
IMDb ČSFD Falcon

Partneři


generální partner
www.csas.cz/cs/
koproducenti
bioillusion.cz www.csas.cz/cs/
partner
www.bb.cz

Výroba filmu byla podpořena Českou republikou prostřednictvím Státního fondu kinematografie z programu filmových pobídek.
 
Natáčení: červen 2020 - červen 2021
Lokace: Praha, Velhartice, Zürich
Premiéra: 5.8.2021
Stopáž: 105 min
Formát: 1.85:1 - 2D Digital
Zvuk: 5.1 / 2.0
Originální jazyk: čeština
Žánr: Dokument
Distribuce: CZ - Falcon, SK - Continental Film

FotoJan Werich: Když už člověk jednou je (1) Jan Werich: Když už člověk jednou je (2) Jan Werich: Když už člověk jednou je (3) Jan Werich: Když už člověk jednou je (4) Jan Werich: Když už člověk jednou je (5) Jan Werich: Když už člověk jednou je (6) Jan Werich: Když už člověk jednou je (7) Jan Werich: Když už člověk jednou je (8) Jan Werich: Když už člověk jednou je (9) Jan Werich: Když už člověk jednou je (10) Jan Werich: Když už člověk jednou je (11) Jan Werich: Když už člověk jednou je (12) Jan Werich: Když už člověk jednou je (13) Jan Werich: Když už člověk jednou je (14) Jan Werich: Když už člověk jednou je (15) Jan Werich: Když už člověk jednou je (16) Jan Werich: Když už člověk jednou je (17) Jan Werich: Když už člověk jednou je (18) Jan Werich: Když už člověk jednou je (19)

Video2021 © bioillusion.cz
ZPRACOVÁNÍ COOKIES
ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ
webdesign | websystem | KAO.cz